INSIDER - Gold can cost $1500 per ounce — here's why it's so expensive

iflix
INSIDER - Gold can cost $1500 per ounce — here's why it's so expensive

INSIDER - Gold can cost $1500 per ounce — here's why it's so expensive

  • TV-G
  • 2019
  • 6mins
Gold is the shining embodiment of wealth and can cost around $1500 per ounce. But other but other metals that are rarer than gold are much cheaper.